10 míst, kde najít brigádu

6. 4. 2016 | Lenka Košťálová
Rubrika: Brigády, Práce | Doba čtení: 2 minuty

Studentský život není finančně jednoduchá záležitost. Stejně jako není snadné najít práci nebo brigádu, která by měla studentská léta financovat. Možností je ale přeci jen mnoho a my jsme vám zde přichystali několik tipů, kde všude lze nalézt spoustu zajímavých nabídek. Na výběr máte například z internetových inzerátů, osobního setkání na prezentaci firmy, nebo také tip od známého.

brigáda, kde hledat
brigáda, kde hledat

1. Internetové stránky

a/ Internetové portály – jsou asi nejrozšířenější formou zprostředkování práce a nejvíce využívaným způsobem mezi studenty. Existují desítky webů, kde lze najít kvalitní nabídky a mnoho z nich umožňuje specifikovat dotaz přímo dle vašich požadavků a tím zjednodušuje vyhledávání.

b/ Webové stránky společností – mnoho firem poptává brigádníky i stálé zaměstnance na svých webech, kde většinou najdete i přímý formulář pro kontakt s vaším možným budoucím zaměstnavatelem.

c/ IS a weby kateder – pro studenty a absolventy je přístupná inzerce v Informačním systému, další nabídky a stáže jsou publikovány přímo akademiky na stránkách kateder.

2. Sociální sítě – po rozmachu sociálních sítí, zejména facebooku, už snad neexistuje společnost, která by zde neměla své stránky. Dokonce už i akademici přistoupili k sociálním sítím a můžete zde nalézt některé katedry. I na nich se občas objeví zajímavá pracovní nabídka.

3. Známí – není nic jednoduššího, než prohlédnout svůj „contact list“ a obvolat své známé, popř. rozhodit sítě a není přece nemožné, že někdo z vašeho okolí nezná někoho, kdo shání přímo vás.

4. Vývěsky ve výlohách – pokud se nespokojíte s vyhledáváním na internetu a ani nikdo ve vašem okolí vám nepomůže, nezbude než se vydat na výlet po prodejnách, kde často u vstupu visí nabídky na práci. Můžete se zajít zeptat i do nějaké firmy, určitě raději upřednostní osobní kontakt, než komunikaci přes internet.

5. Nástěnky na školách – aneb přesně cílená poptávka na práci všeho druhu přímo na studenty určitých fakult.

6. Personální agentury – poněkud nákladnější záležitost, na druhou stranu, agentura udělá veškerou práci se sháněním brigády za vás.

7. Tištěná inzerce – i když se to zdá už jako oldschoolový způsob hledání práce, i v novinách se občas objeví zajímavé nabídky. Pokud si nevyberete v novinách, můžete další nabídky najít na plakátech po městě, billboardech nebo například v MHD.

8. Pracovní veletrhy – aneb jak se setkat s budoucím zaměstnavatelem tváří v tvář. Zde máte možnost prodiskutovat vaše možné dotazy přímo se zástupci jednotlivých firem, které se veletrhů účastní.

9. Prezentace firem na školách – jsou dobrým způsobem jak pro studenty, tak hlavně pro firmy, neboť se tak zaměří přímo na studenty určité školy a snaží se jim představit své pole působnosti a nalákat je ke spolupráci.

10. Dny otevřených dveří – jeden z nejlepších způsobů jak poznat firemní prostředí a prodiskutovat pracovní možnosti přímo s pořadateli a na místě činu.

Na podobné téma

Mladá absolventka prošla grafickou rekvalifikací

Respekt ke kávě se Baristovi roku prohloubil v Kolumbii

„I práce snů může být velmi náročná,“ připouští fotograf

Cestujte a pracujte již při studiu, radí mladá personalistka