10 rad, kde hledat práci a jak se on-line prezentovat

22. 7. 2015 | Petra Štorková
Rubrika: Letní akademie 2015, Seriály | Doba čtení: 1,5 minuty

Zkusili jste někdy zadat své jméno do vyhledávače? Ne? Přesně to ale pravděpodobně udělá váš potenciální zaměstnavatel. Pohlídejte si vlastní internetovou prezentaci dřív, než odešlete životopis. A existují v dnešní době i jiné zdroje mimo internet, kde hledat práci?

hledaní práce, linkedin, pracovní veletrh, personalistika
hledaní práce, linkedin, pracovní veletrh, personalistika
☼ RADA 11 | 

Ještě než se přihlásíte do prvního výběrového řízení, podívejte se, co o vás říká vaše digitální stopa. Až rozešlete první životopisy a personalisté si vás začnou googlit, bude už pozdě.

☼ RADA 12 | Od konkurence vás odliší originální prezentace. Životopis v dokumentu přikládá jako přílohu mailu každý. Co takhle pěkná přehledná osobní stránka, nebo profil na linkedIn či about.me?

☼ RADA 13 | Pasivita se při hledání práce nevyplácí. I přesto nahrajte na různé servery svůj životopis či portfolio a čekejte. Může se stát, že se vám nějaký zaměstnavatel ozve sám, případně vám inzertní weby budou samy hlásit novinku v oblasti vašeho zájmu.

☼ RADA 14 | Kvalitní profil na LinkedIn nenaplníte za hodinu, ale čas strávený na této profesní sociální síti se vám určitě vrátí. Když poctivě vyplníte všechny kolonky relevantním obsahem, zaměstnavatelé si vás dříve či později najdou.

☼ RADA 15 | Pracovní inzeráty pro absolventy jsou plné "univerzálních" požadavků na kandidáty. Každá pozice je ale jiná a vyžaduje své, a proto je dobré se na ta jednotlivá drobná specifika zaměřit a zdokonalovat se právě v tom, co je pro vámi zvolenou oblast nejdůležitější.

☼ RADA 16 | Mějte na paměti, že při hledání práce hrají prim nejen vaše schopnosti, ale i náhoda a štěstí. To znamená, že práci na plný úvazek můžete najít prakticky kdykoliv a kdekoliv. Nejen na internetu.

☼ RADA 17 | A co takhle nečekat a vydat se rovnou do firmy? Řeč je o aktivním vyhledávání práce. Nečekejte, až bude vypsané volné pracovní místo. Přesvědčte zaměstnavatele, že vás potřebuje, případně se v pravý čas nachomýtněte na to správné místo.

☼ RADA 18 | Propagujte se a zviditelněte. Osobní značka je souhrn informací, které je možné získat o vaší osobnosti, schopnostech a znalostech. Jde o celkový dojem, jaký v lidech vyvoláváte. A to nejen „na živo“, ale také na sítích.

☼ RADA 19 | Při hledání zaměstnání využijte i veletrh pracovních příležitostí. A buďte připraveni jako na pohovor. Udělejte z první návštěvy se zaměstnavatelem i první kolo pohovoru.
 

☼ RADA 20 | Pohodlné a automatické nabízení pracovních nabídek vám poskytuje facebook. Ideálně si najděte tematické facebookové skupipy podle oborů, ve kterých hledáte práci.


10 rad pro čerstvé absolventy najdete zde.

Rady patří do Letní akademie Jdi pracovat. Každý prázdninový den jedna rada, jak v létě najít práci po škole.

Na podobné téma

8 typů profesí, které umožňují práci na dálku

Řecko: lákavá destinace turistů i brigádníků

I kluci můžou hlídat děti, třeba v Americe

10 rad, jak se chovat u pohovoru