1. Oslovení potencionálního zaměstnavatele
Co je snazšího než oslovit konkrétního potencionálního zaměstnavatele? Zjistěte si kontakt na personální oddělení dané společnosti (popř. na sekretariát nebo ředitele) a pošlete e-mail, v němž uvedete, co vás vedlo k oslovení dané společnosti, proč byste chtěli v této společnosti pracovat a co vy sami můžete nabídnout. Samozřejmě nezapomeňte k e-mailu připojit kontaktní údaje a životopis. Poté stačí vyčkávat. Když se vám během týdne nikdo neozve, rozhodně není neslušné připomenout se telefonicky – alespoň budete rovnou vědět, na čem jste.
2. Internetové pracovní portály
Na internetu naleznete nepřeberné množství pracovních portálů, kde se každý den objevují čerstvé pracovní nabídky. Na těchto internetových pracovních portálech si můžete před tím, než začnete práci na plný úvazek hledat, zadat konkrétní kritéria výběru týkající se především oboru, lokality a požadovaného platu.
- www.jobs.cz
- www.prace.cz
- www.sprace.cz
- www.jobpilot.cz
- www.jobdnes.idnes.cz
- www.monster.cz
- www.careerjet.cz
- www.hyperprace.cz
- www.kdejeprace.cz
3. Oficiální web konkrétní firmy
Ne každá společnost inzeruje na webových pracovních portálech. Stačí, když si vyhledáte oficiální webové stránky konkrétní firmy a nahlédnete do sekce s názvem „Kariéra“, „Volné pozice“ nebo „Nabídka práce“. Co víte? Možná, že se štěstí usměje právě na vás.
4. Studentská praxe, která přešla v HPP
„Studente, nepodceňuj svou praxi, kterou povinně vykonáváš v rámci svého studia v konkrétní společnosti. Když budeš šikovný a budeš se líbit, třeba tě po ukončení studia zaměstnají na plný úvazek!“ Toto souvětí by se mělo stát součástí studentského desatera. Co si přát lepšího než po absolutoriu nastoupit do práce v oboru, který jste vystudovali a který vás baví, a mezi partu lidí, které jste už během své praxe měli možnost poznat, a tak víte, co od nich očekávat?