Představení portálu jdipracovat.cz. Struktura webu = jaká témata jsou kde umístěna. Základní důvody vzniku portálu a ústřední filozofie.
Portál jdipracovat.cz ve stručnosti
Personální portál www.jdipracovat.cz je průvodce bludištěm trhu práce. Vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků, kterých kvapem přibývá. Jak uspět mezi uchazeči? Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu. Personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovně-právních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.
Struktura webu (= kategorie, kam redaktoři vkládají články)
Stáže = o získání zkušeností ke studiu, o neplacených úvazcích
Brigády = o píležitostných přivýdělcích
Zaměstnání = o pracích na HPP, o absolventech
Podnikání = o založení živnosti, o zajímavých podnikatelích, o start-upech
Vzdělávání = o kurzech, o rozšiřování obzorů vzděláváním
Studentské aktivity = o mimoškolních aktivivách, které se do životopisů hodí, o spolcích na uni.
Personální rady = univerzální personální rady, o pracovně-právních otázkách
Databáze = seznamy všeho možného a odkazy
Tipy = zatím pouze recenze knih či webů
Slovníček pojmů = pojmy z personální oblasti (postupně musíme "reprezentativně)
Seriály (zatím jsou dva a o dalších prozatím neuvažujeme)
Speciály (postupně přibývají podle toho, jak vydáváme nové brožury - co brožura, to jeden speciál)
- Práce snů
- Podnikaví studenti a absolventi
- Moje první zaměstnání
- Hovory s absolventy
- Stáže studentů MU
Vedle hledního menu a menu se seriály a speciály lze článek ještě vložit do Aktualit (týká se upozornění na důležité akce, informace o novinkách v personální oblasti, o aktuální nezaměstnanosti, o dění v redakci atd.)
Menu Obory zobrazuje články, které se týkají konkrétně nějakého oboru, resp. fakulty - např. rozhovor s rozhodčím (sportovní obory) nebo článek o stážích na FSS (humanitní obory). Dělení oborů je dle fakult MU (humanitní = )
Filozofie webu
Web vznikl jako potřeba upozornit studenty (převážně) MU, že je třeba shánět zkušenosti již při studiu. Řada studujících spoléhá na to, že diplom jim otevře dveře na vysněné posty. Diplom má už teď ale tolik lidí, že je třeba zaměstnavateli nabídnout i něco víc. Zkušenosti, praxi ev. aspoň důkaz dobré pracovní morálky (kupř. dlouhodobou brigádou u jednoho zaměstnavatele).
Krom tohoto „poselství“ web také poradí v personálních záležitostech. To, co na webech našeho typu nyní chybí, jsou tipy pro studenty. Všude najdete, jak napsat správný životopis, ale nikdo už vám neporadí, co tam napsat, když jsme žádné stálé zaměstnání ještě neabsolvovali. Budeme mít k dispozici nějaké personalisty a znalce z oboru, kteří nám budou radit.
Výjimečností webu je jeho zacílení na VŠ studenty a absolventy. Je to prostor pro sdílení zkušeností a pokládání dotazů.
{jcomments on}