Letošní osmý ročník se uskuteční 5. listopadu v prostorách brněnské Richard Adam Gallery. Návštěvníkům se zde od devíti do půl páté představí desítky vystavovatelů z nejrůznějších oblastí. Na organizaci se podílela kariérní a poradenská centra Masarykovy a Mendelovy univerzity a Vysoké učení technické v Brně. „Primárním posláním veletrhu je umožnit zaměstnavatelům a studentům, aby se setkali a navzájem sdíleli svá očekávání," říká vedoucí PR Kristýna Böhmová.
Anketa pro pořadatele veletrhu JobChallenge 2014:
1. Co vám přináší spolupráce na projektu JobChallenge?
2. Jak jste se k tomuto projektu dostala?
3. Které obory mají nejlepší startovací pozici pro uplatnění na trhu práce?
Tereza Tichá, mezinárodní vztahy (Fakulta sociálních studií MU), koordinátorka veletrhu
1. Koordinace tak velkého projektu jako je JobChallenge pro mě od prvního momentu představuje obrovskou výzvu. V jejím zdolání mi napomáhá studentský tým, který je pro práci maximálně zapálen a se kterým už řádky týdnů řešíme i ty nejdrobnější detaily týkající se veletrhu. Musím přiznat, že právě práce v čele týmu mě motivuje k tomu dotáhnout projekt do úspěšného konce.
2. V minulém roce jsem měla na starosti výstavní plochu a tvorbu tiskovin. Letos na jaře jsem se už ujala koordinace celého projektu. Chtěla jsem totiž načerpat další zkušenosti, což se mi rozhodně splnilo.
3. Dnes jsou to jednoznačně IT obory, strojírenství a další technické obory. Z vlastní zkušenosti je ale vystudovaný obor a titul pouze odrazový můstek k budoucí kariéře. Pokud člověk ví, co chce a pracuje na sobě, své místo by si měl najít.
Markéta Rolincová, psychologie (Filozofická fakulta MU), komunikace s vystavovateli
1. Účast na JobChallenge mi přináší zkušenosti práce ve velkém týmu a zlepšení organizačních schopností. V neposlední řadě jsem si také vylepšila komunikační schopnosti.
2. V kariérním centru mi v rámci praxe doporučili ucházet se o pozici v týmu JobChallenge. Jelikož mám tento druh práce ráda, souhlasila jsem a přihlásila se do výběrového řízení, ve kterém jsem obstála.
3. Domnívám se, že největší uplatnění mají studenti informačních technologií a počítačů. Hned na to následují absolventi technických oborů.
Dominika Jansová, studentka bohemistiky a rusistiky (Filozofická fakulta MU), grafička
1. Podílet se na vzniku nové kampaně je velmi zajímavá zkušenost. Dávat projektu a jeho dílčím materiálům novou tvář, vnímám jako velkou zodpovědnost. Vždy mě těší sdílet dojmy z konečného výsledku s týmem kolegů z JobChallenge.
2. O veletrhu JobChallenge jsem se dozvěděla od kamarádky, která mi poslala inzerát, že shání grafika. Tak jsem se přihlásila a vybrali mě.
3. Obecně si myslím, že je dnes velmi cenný obor řemeslo.Vždy záleží na šikovnosti každého. Pokud se ale člověk věnuje tomu, co ho baví, dokáže najít uplatnění v jakémkoliv oboru. Problém je, že mladí lidé se často rozhodují podle různých průzkumů a ne podle sebe.