Pracovní stáž v zahraničí byla klíčová, říká úspěšná absolventka ekonomie

Praxe při studiu, zahraniční stáže a studijní pobyty, to vše vám může poskytnout komparativní výhodu vedoucí k získání kýženého pracovního místa. Kamila Götzová díky tomu dnes pracuje jako daňová specialistka ve ŠKODA AUTO a.s.

Jaké je vaše současné zaměstnání a pozice ve firmě?
Pracuji ve společnosti ŠKODA AUTO a.s. jako Specialista na daně a cla pro zahraniční projekty zejména se zaměřením na Indii, Rusko, jihovýchodní Asii a nově vznikající trhy.
 
Jak jste se k této práci dostala?
 Zaslala jsem životopis do společnosti ŠKODA AUTO a.s. Následně se mi ozvali z personálního oddělení, nabídli mi pozici ve společnosti a pozvali si mě k výběrovému řízení.

Pomohlo vám nějak studium na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity k získání budoucího uplatnění?
Studium Ekonomicko-správní fakulty byl rozhodně důležitý základ, na kterém jsem mohla stavět. Velmi mi pomohl důraz, který naše fakulta kladla na výuku anglického jazyka. Díky tomu jsem získala pracovní stáž v Austrálii, která byla při přijímacím pohovoru zřejmě klíčová a odlišila mě od zbytku uchazečů. Škola mi také pomohla získat určitý rozhled v ekonomickém světě a v běžném pracovním životě používám spoustu znalostí nabytých během studia. A to musím přiznat, že i já jsem patřila ke studentům, kteří se spoustu věcí učili s jedinou myšlenkou: „Tohle přeci nemůžu nikdy potřebovat, naprosto zbytečné.“ Můj poznatek z praxe: „Všechno má svůj smysl."

Pracovala jste již během studia, či využila jste možnost praxe poskytovanou fakultou?
Kromě příležitostných brigád, jsem během třetího ročníku začala pracovat ve společnosti, která se zabývala dotačním poradenstvím. Práce to byla zajímavá, pracovala jsem na projektech pro Jihomoravský kraj, město Brno a jiné veřejné i soukromé entity a získala jsem trochu praktičtější náhled na všechny mé tvrdě nabyté znalosti.

Co byste doporučila studentům ekonomie, aby měli vyšší šanci uplatnit se na trhu práce?
Nebát se a být otevřený možnostem, které se nabízí. A teď trochu konkrétněji. Z mého pohledu je dobré získat co nejvíce zahraničních zkušeností, které vám rozšiřují obzory a otvírají dveře k zajímavým pracovním pozicím. Navíc, doporučuji začít nějakou praxí již během studia, tak aby člověk pomalu a bezbolestně vplul do pracovního světa. Na závěr mohu snad jen dodat, že patřím ke skupince šťastných, kteří mají opravdu rádi svou práci a za to z velké části vděčím i Ekonomicko-správní fakultě.


Vizitka:

Ing. Kamila Götzová
Specialista na daně a cla pro zahraniční projekty
Škoda AUTO a.s.
http://www.skoda-auto.cz/

Ekonomicko-správní fakulta, MU
Obor Finanční podnikání 2004-2010

Na podobné téma

Studovat humanitní obor se často nevyplatí

V call centru: Haló, haló, co se stalo? Prase kozu potrkalo

Poradci ve Spotřebitel.net poradí nejen s reklamací bot

„Nejdůležitější je být zajímavý,“ radí cestovatel