Výhodou psaní recenzí tímto způsobem je, že záleží jen na recenzentovi, kolik knížek stihne přečíst. Očekává se jen, že když už si o nějakou tu literaturu řeknete, bude článek hotový do měsíce. Hotovou recenzi pak umístíte na svůj blog, na profil na blog.iDnes.cz nebo přímo na Knihy.iDnes.cz a odešlete odkaz člověku, který vás má jako recenzenta na starosti. Komunikuje se napřímo e-mailem, není potřeba se nikde registrovat nebo používat nějaký interní systém.
Nekomplikovaná praxe a motivace
Psaní recenzí pro knihy.iDnes.cz je potřeba brát jako velmi příjemnou praxi, kterou děláte z domova a kdykoli máte čas. Finanční ohodnocení sice nemá, ale jako položka v životopise vypadá „recenzent knih na iDnes.cz“ hodně dobře. Pro mě osobně to má ještě jednu velikou motivační výhodu. Od té doby, co recenzuji, taky víc čtu. Protože když už dočtu knížku a sepíšu článek, tak proč si rovnou nevzít další. Takže moje frekvence je teď jedna přečtená knížka měsíčně, a to není vůbec špatné.
Top bloger jako meta
Co se mně osobně moc líbí, je i možnost se vypracovat a získat další výhody. Po nějaké době mi byla nabídnuta pozice TOP blogera, kterých je jen pár a kteří mají své výhody. Předně dostáváme možnost číst vybrané novinky určené exkluzivně úzkému okruhu recenzentů. Recenze vycházejí přímo na knihyidnes.blog.idnes.cz, ale je možné v nich odkazovat i na vlastní blog, takže člověk získává vlastní nové čtenáře.