Na co nezapomenout při založení virtuálního sídla společnosti?
- Mějte k dispozici písemný souhlas majitele nemovitosti s užíváním sídla společnosti v jeho nemovitosti. Ten je totiž třeba na žádost živnostenského úřadu prokázat.
- Každá společnost, tedy i ta s virtuálním sídlem, má povinnost viditelně označit svoji firmu názvem a identifikačním číslem v sídle společnosti. Pokud tak neudělá, hrozí jí pokuta až do výše 100 000 Kč.
- Do sídla firmy se odesílá také veškerá korespondence. Je třeba zajistit pravidelný výběr pošty a případné přeposílání. Firmy, které poskytují virtuální sídla či kanceláře, většinou tuto službu za nějaký poplatek nabízejí. Je vhodné ho využít.
Jak na to?
Můžete oslovit některou z firem, které nabízejí služby virtuálního sídla. Nejde však jen o adresu, ale k tomu se váže také balíček nabízených služeb. Například společnost Profi-kancelář nabízí tři různé balíčky služeb. Kromě platné adresy, označení na budově a služby recepce je možné přikoupit také práci s poštou nebo například pronájem zařízené kanceláře na případné schůzky.
Rada na závěr
Před založením s. r. o. na virtuálním sídle si nejprve zjistěte informace o firmě, která dané sídlo nabízí. Tedy zda není v insolvenci, nebo případně kolik je na Vašem budoucím sídle dalších firem (mohou to být stovky i tisíce) apod. Přece jen je sídlo firmy určitou vizitkou.
Virtuální kanceláře mají své výhody i nevýhody, o kterých jsme již psali dříve. Takže je na každém, zda si při založení firmy zvolí sídlo firmy ve virtuální kanceláři nebo v té reálné.